Kopíruj jen s klikačkou!!!


Adoptuj si pixelku *TADY*


Upíři

19. února 2010 v 15:15 | Anýska Habrová |  !! Nadpřirozeno !!
Jak se pozná upír?
No především je velmi bledý ve tváři, má výrazně větší špičáky,atd..
No to snad všichni známe ne? :D

Jak takového upíra zahnat?
Cibulí, česnekem, stříbrem, vytvořením kruhu z hostií, nebo z květů divokých růží okolo rakve, svěcenou vodou, křížem třeba ze dřeva nebo slunečním paprskem.
Jak zničit upíra:
- Probodnout mu srdce (dřevěným nebo železným, nebo také posvěceným kůlem)
- Najít jeho tělo (když spí), useknout mu hlavu a tu pak i s tělem spálit.
- Slunečním světlem.
- Zatlouct ho pořádně do rakve a nechat ho tam "vyhladovět"
- Zabít jeho "otce" (Upírův otec tj. upír, který z něj upíra udělal)
Co a jaké průvodní jevy vedly tehdejší lidi k tomu, aby někoho označili za upíra ? Mohly to být různé halucinace, těžké sny, zdánlivě mrtví, některé formy duševních chorob. Mohl to být i odlišný vzhled. Jiný byl například člověk s srostlým obočím, bez obočí, bez ochlupení v podpaží, nápadně zubatý, ten kdo se narodil se zuby, měl je dvěma řadami nebo mu čouhaly, ten, kdo měl neobyčejný tvar hlavy, velké drápy, pigmentové skvrny na kůži. Upíra pak prozrazovaly hlavně měkké, neztuhlé údy.
Nevysvětlitelné nákazy hubící lidi i zvířata vedly mysl tehdejších lidí k této pověře. A stejně tak řada různých nesnází, s nimiž se člověk setkával, vyvolávala vznik a potřebu různých protivampyrických obranných prostředků.

CO PŘINESL VÝZKUM V ČELÁKOVICÍCH ?

Na čelákovické lokalitě bylo zdokumentováno jedenáct hrobových jam s kosterními pozůstatky čtrnácti dospělých jedinců. Jejich skelety nebo jejich části ležely tak, jak byly v době pohřbu do země uloženy, nebo jak zanedlouho po pohřbení bylo s nimi naloženo.


Upír v součastné kultuře Hrabě Orlock, známá postava upíra z němého filmu Nosferatu z roku 1922.Mezi upíry v různých dílech existují značné rozdíly.Nejčastěji se jedná o nemrtvé, tedy nějakým způsobem oživená lidská těla. V romantické literatuře a ve filmu se upírem se stane člověk pouze tím, že ho kousne jiný upír. Přeměna pak trvá různě dlouhou dobu. Je jen málo povedených přemeň, protože mnohy upír nedokáže přestat sát a oběť prostě zabije. Spousta upírů nechce přeměňovat lidi pokud to není nezbytně nutné, nechtějí jim brát jejich duši. V novějších dílech se může ale jednat i o druh démonů (například u Sapkowského), popřípadě polodémonů (americký seriál Buffy). V některých novějších dílech jsou upíři vlastně jen jiným živočišným druhem, případně je jejich upírství virového původu. Příkladem může být třeba americká filmová serie Blade nebo ruská sága Noční hlídka. Nebo jsou to jen prokletí lidé.dpoutat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Hallowens*Cat* *Hallowens*Cat* | 19. února 2010 v 15:23 | Reagovat

ahooj..u mňa je SONV (o naj video sa suuutazii) plls prihlas sa a môzes vyhrat diplomek a aj design!tak sa prihlas! tu mas odkaz na prihlasku:
http://halloweens-cat.blog.cz/rubrika/suutaz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama